Ekonomi

Oragenics CEO’su Kimberly Murphy yöneticilik görevinden ayrılıyor

SARASOTA, Fla. – Oragenics, Inc., nörolojik bozuklukların burun içi tedavilerinde uzmanlaşmış bir ilaç şirketi. (NYSE American: OGEN) bugün CEO Kimberly Murphy’nin 12 Şubat 2024’ten itibaren yöneticilik görevinden ayrılacağını duyurdu. Murphy, istifasına rağmen yönetim kurulu üyesi olarak şirkete katkıda bulunmaya devam edecek.

Bu geçiş, Murphy’nin ayrılışının şirketin operasyonları, politikaları veya uygulamalarıyla ilgili herhangi bir iç anlaşmazlıktan kaynaklanmadığına dair güvenceyi de beraberinde getiriyor. Ayrılık anlaşmasının bir parçası olarak Murphy, haksız bir ayrılık nedeniyle iş sözleşmesi kapsamında sağlanan yardımlardan yararlanacak.

Bu yönetim değişikliği döneminde, İcra Konseyi Lideri Charlie Pope, geçici olarak İcra Komitesi Başkanı olarak görev yapacak. Ayrıca şirketin Lideri Michael Redmond, aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere Geçici İcra Konseyi Lideri olarak atandı.

Pope, Murphy’nin stratejik liderliğinden, özellikle de şirketin nöroloji varlıklarına odaklanmasından dolayı şükranlarını dile getirdi. Devam eden desteğinin şirketi olumlu yönde etkilemeye devam edeceğini öngörüyor.

Oragenics, COVID-19 ve varyantları gibi bulaşıcı hastalıklarla mücadelenin yanı sıra nörolojik durumlar için nazal farmasötikler geliştirmeye odaklanmasıyla biliniyor. Şirketin ürün adayları arasında hafif travmatik beyin yaralanmalarını (mTBI) tedavi etmeyi amaçlayan ONP-002 ve Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) ve Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) lisanslı koronavirüs spike protein araştırmasına dayalı olarak COVID-19’u önlemek için tasarlanmış bir burun içi ilaç yer alıyor. Kanada Araştırma Konseyi (NRC). aşı adayı NT-CoV2-1.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu