Haber

Gazeteci Mehmet Barlas hayatını kaybetti

SABAH Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Barlas, tedavi gördüğü İstanbul’da özel bir hastanede yaşamını yitirdi. Pazar günü Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Barlas son yolculuğuna uğurlanacak.

Şişli’de özel bir hastanede zatürre tedavisi gören 81 yaşındaki gazeteci Mehmet Barlas gece hayatını kaybetti. Barlas, Pazar günü öğle namazına müteakip Beşiktaş’taki Barbaros Hayrettin Paşa Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Yeniköy Mezarlığı’na defnedilecek.

YAKINLARI HASTANEYE GELDİ

Ölüm haberini alan oğlu Cemil Barlas, Okan Üniversitesi kurucularından Bekir Okan ve yakınları hastaneye geldi. Hastaneden ayrıldıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bekir Okan, “Türkiye büyük bir aydın ve iyi bir insanı kaybetti. Hem hemşerim hem de çok yakın bir dostumdur. Okan Üniversitesi’nde 2010 yılından bu yana mütevelli heyeti üyeliği yapmaktadır. 25 yıldır kuruluyor. Çok üzüldük. Şimdiden Allah evlatlarını korusun. Uzun yaşasın, rahat uyusun. Ülkemiz için büyük bir zihniyet kaybıdır.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu