Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bayburt’a gelen Bilgin, Cumhuriyet Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek, çalışanlara taban fiyatla ilgili beklentilerini sordu, sorun ve taleplerini dinledi.

Bilgin, bir gazetecinin yeni asgari ücretle ilgili sorusuna, “Yarın Asgari Ücret Komisyonu toplantısı var. Toplantıdan sonra uzlaşmaya varacağımızı daha önce belirtmiştim. Umarım hem işçilerimizin hem de işçilerimizin beklentilerini gerçekleştiririz. işverenlerimizin ödeyebilecekleri bir limitte.” diye cevap verdi.

“Esnafın yaklaşımı nasıl?” Bakan Alim’in sorusu üzerine, “Ben de işçi çalıştıran esnafa sordum, doğrudan çalıştıran gençlere de sordum. Tabii çalışanların beklentisi daha fazla, esnaf da ‘parasını ödeyebileceğimiz bir şey yapın da biz de yapalım’ diyor. ödeyelim ki iş yerimiz açık kalsın’.Dahası tabi tabii.Burada umarız günümüzün enflasyonist ortamında Türkiye çalışanı rahat eder, rahat nefes alır, enflasyon baskısından kurtulur’ değerlendirmesini yaptı.

Bayburt Valiliği önünde vatandaşlarla bir süre sohbet eden Alım, Bayburtlu hemşehrileriyle yeniden bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Bizim Bayburt-Gümüşhane farkımız yok. Biz bu topraklarda aynı kültür, aynı duygular, aynı tarih, aynı bilinç, aynı inançla yoğrulan insanlarız. Bu toprakların en çok ihtiyacı olan hizmet, buraya yapılacak yatırımlar.En uzak dağ köyünden en yakın merkeze kadar.Şehrimizin her köşesine yapılmayan, götürülmeyen hizmet neredeyse yok çok şükür gerisini de tamamlayacağız inşallah.Bayburt çok büyük. Bayburt’a ve bölgemize yapılacak hizmetlerin gönlümüzde, niyetimizde, planlarımızda bir sınırı yoktur, inşallah olur.”

Vali Cüneyt Epcim, AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal ve Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’ye kente yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Alım, “Devletin eli Bayburt’un her köşesine ulaşacak. Devletimiz büyük bir devlettir. İnşallah başarırız” dedi. Bayburt için daha fazlasını yapabilmek için” dedi.

Epcim’i ve ardından Belediye Başkanı Pekmezci’yi makamında ziyaret eden Bilgin’e, içinde şair Yahya Akengin’in günün anısına söylediği “Bayburt”un Pekmezci’den kaydının yer aldığı nostaljik bir radyo ikram edildi. Şiiri bir süre dinleyen Alım, duygularını dile getirerek Pekmezci’ye teşekkür etti.

Vedat Bilgin, bir süre önce Kayışkıran’da faaliyete başlayan Bayburt Belediyesi’ne ait Yöresel Eserler ve Turşu Fabrikasında da incelemelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu