Ekonomi

Asya Borsalarında Karışık Trendler

Asya borsalarında karışık bir seyir izlendi.

Dünya genelinde devam eden ekonomik aktivite telaşı ile küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, ABD’de devam eden bilanço dönemi yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Dünyanın en büyük tedarikçi ülkesi olarak da bilinen Çin’de ekonominin beklentilerin altında büyümesinin ardından ekonomik aktiviteye ilişkin endişeler yeniden gündeme gelirken, bu hafta açıklanacak makroekonomik verilerin ve G20 toplantılarından gelen haber akışının gündemde olacağı tahmin ediliyor. Hindistan’da da varlık fiyatları üzerinde bir etkisi olacaktır. .

Çin Halk Bankası (PBoC) dün orta vadeli borç verme faiz oranlarını değiştirmeyerek yüzde 2,65’te sabit tuttu.

Öte yandan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Japonya arasında bir iş kurulu kurulmasına yönelik mutabakat zaptı imzalanırken, Suudi Arabistan ve Japonya’nın yenilenebilir enerji, teknoloji ve teknoloji olmak üzere 26 anlaşma ve protokole imza attığı belirtildi. tarım.

Bugün Güney Kore’de Kospi endeksi yüzde 0,43 düşüşle 2.607 puana gerilerken, Çin’de Şanghay bileşik endeksi yüzde 0,4 düşüşle 3.196 puanla kapanışa yakın.

Japonya’da Nikkei 225 endeksi yüzde 0,32 artışla günü 32 bin 493 puandan kapatırken, dolar/yen paritesi 0,3 değer kaybederek 138,4 puandan işlem görüyor.

Hindistan’da Sensex endeksi yüzde 0,1 artışla 66.678 puana yükselirken, Hong Kong’da Hang Seng endeksi yüzde 2.2 düşüşle 18.996 puan oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu