Ekonomi

Yatırımcıların yazılım satış geliri potansiyelini küçümsemesi nedeniyle NVIDIA’nın fiyat hedefi CFRA tarafından yükseltildi

NVIDIA (NASDAQ: NVDASalı günü CFRA Research’te fiyat hedefi 600 dolardan 700 dolara çıkarıldı ve analistler hisse senedinin satın alınmasını önermeye devam etti.

Analistler, 2024 Mali Yılı (Ocak) Hisse Başına Kazanç tahminlerini 12,29 ABD Doları, 2025 Mali Yılı tahminlerini 17,85 ABD Doları ile 20,58 ABD Doları ve 2026 Mali Yılı tahminlerini ise 21,18 ABD Doları ile 23,76 ABD Doları arasında tutuyor. ’ye yükselttiklerini bir raporla yatırımcılarla paylaştı.

“Revize edilen tahminlerimiz temel olarak veri merkezi sektöründe beklenen büyüme, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi (yılın ilk yarısında H200 ve ikinci yarısında Blackwell), artan fiyatlandırma ve Grafik İşlem Biriminin sıklığını yavaşlatma stratejisinden kaynaklanıyor. analistler, serbest bırakıldı” dedi.

“Hem Merkezi İşlem Birimi hem de ağ sektörlerindeki gelişmelerin bu büyümeye katkıda bulunmasıyla birlikte, 2024 Takvim Yılı sonuna kadar üç aylık gelir artışının %15-%20 olmasını bekliyoruz” diye devam ettiler. “Ayrıca NVIDIA’nın, düzenlemeye tabi performans GPU’larının (H20, L20, L2) Çin’e ihracatı için yetki alma yönündeki başarılı çabaları, şimdilik bu pazardaki finansal riskleri azaltıyor.”

Firma ayrıca yatırımcıların artan yazılım satışları potansiyelini, uç bilişim cihazlarıyla ilgili uzun vadeli gelir artışını ve şirketin pazarını büyütme ve güçlü serbest nakit akışı nedeniyle hissedarlara nakit dağıtma becerisini tam olarak anlamadığına inanıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu