Ekonomi

TG EXPO ve Kuaförler Derneği SALONİST EXPO’dan sektöre dünya standartlarında fuar

Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde bireysel ve milli katılımla düzenlediği imza fuarlarıyla sektörünün lider fuar ve organizasyon firması olan TG EXPO, dünya standartlarında yeni bir fuar olan SALONİST EXPO’yu Türkiye’ye getiriyor. Kuaförler Birliği ile işbirliği. Güzellik, bakım, kuaförlük ve saç bakımı trendleri alanında yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşımla Türkiye’de kapılarını açacak olan SALONİST EXPO, 24-26 Kasım 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

5 kıtada 35 ülkede sağlık, enerji, inşaat ve mobilya gibi farklı branşlarda düzenlenen fuarlara Türkiye’nin katılımını üstlenen TG EXPO, ülkemizde bu yıl 36’ncısı düzenlenecek Güzellik ve Bakım, ICCI Güç dalı Uluslararası Seramik’in buluşma noktası olan Güç ve Çevre Fuar ve Organizasyonu. Banyo Mutfak Fuarı Unicera ve Türkiye’nin ve bölgenin tek kültürel miras fuarı Heritage İstanbul gibi kendi alanında markalaşmış, ikonik fuarları yıllardır başarıyla düzenlemektedir. Fuarcılık alanındaki uluslararası deneyimi ve eğitimli insan kaynağını, Türkiye’de yeni fuarların düzenlenmesi konusunda iş birliği yaparak farklı segmentlere taşıyan TG EXPO, varılan anlaşmayla güzellik, bakım ve kuaförlük alanında yeni bir fuarı Türkiye’ye getiriyor. Kuaförler Birliği ile.

SALONİST EXPO’nun tanıtım toplantısı, TG EXPO Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Akyıldız, TG EXPO Genel Müdürü Cem Şenel ve Kuaförler Birliği Başkanı Sabit Akkaya’nın ev sahipliğinde Çırağan Kempinski Otel’de gerçekleştirildi.

SALONİST EXPO 24-26 Kasım 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Sektör paydaşlarını bir araya getiren toplantıda tanıtımı yapılan SALONİST EXPO, hedefleri, yenilikçi vizyonu, sürdürülebilirliğe olan inancı ve sektöre sunmayı hedeflediği katma değer ile Türkiye’de alanında bir ilk olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ve dünyanın farklı coğrafyalarında birçok yerel ve global marka fuarı düzenleyen TG EXPO uluslararası fuar organizasyon şirketi ve kuaförlerin bir araya gelerek gönüllülük esasıyla kurduğu Kuaförler Derneği işbirliğiyle mesleklerine olan tutkularını, 24-26 Kasım 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 2024 yılında düzenlenecek Salonist EXPO, bölümün değerli oyuncularını bir araya getirecek. SALONIST EXPO aynı zamanda segmentin ihtiyaçlarını karşılarken sürdürülebilir bir gelecek için de çalışacak, bölgenin ve Türkiye’nin ticaret merkezi olmasının yanı sıra yenilikçi yaklaşımıyla trendlere yön veren çok özel bir platform olacak. Üç gün süren fuarda en son trendler, en son teknolojiler ve ekipmanlar; Gösteri, eğitim ve panellerle usta isimlerin katılımıyla dünya trendleri meraklılarla buluşacak.

Sektör paydaşlarının ve Türkiye’de faaliyet gösteren marka yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda TG EXPO adına konuşan TG EXP Genel Müdürü Cem Şenel: “Think Global” mottosuyla 2008 yılında kurulan TG Expo, enerji, beslenme, besin maddeleri, ambalaj sanayi, kozmetik, tekstil, mermer, seramik, inşaat, tamir alanlarında hem kendi fuarlarını hem de dünyanın en değerli fuarlarını düzenliyor. , müzeler ve otel ekipmanları. Türkiye’de fuarlar düzenliyor. TG Expo, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’nın uluslararası fuarlara milli katılım düzenleme iznine sahip olup, ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren az sayıdaki firmadan biridir. Hatırladığım kadarıyla sadece 27 kurum ve kuruluş bu yetkiye sahip. Bunlardan bir kısmı sanırım 9’u halka açık, ticaret odaları, ihracatçı birlikleri gibi ama bu alanda faaliyet gösteren özel teşebbüs firma sayısı sadece 18. TG Expo da bu 18 firmadan biri. Bu iş, ileri düzeyde fuar düzenleme becerileri gerektirir ve bu firmalar, hem mali yapıları hem de katılımcı memnuniyeti ölçümleri açısından Ticaret Bakanlığı tarafından sürekli denetlenmektedir. Amerika’dan İtalya’ya, Hindistan’dan Almanya’ya 5 kıtada birçok ülkede gerek kendi fuarlarımız, gerekse bireysel ve ulusal iştirak organizasyonlarımız aracılığıyla Türk firmalarının ürün ve hizmetlerini uluslararası pazarlarda tanıtmak ve ihracatlarını geliştirmek için çalışıyoruz. .

İşimizi üç kümeye ayırıyoruz: Birincisi; Yurt dışı fuarlara ulusal ve kişisel katılım. İkincisi; Yurt dışında düzenlediğimiz fuarlar. Son olarak yurt içi fuarlarımız. Jakarta – Endonezya’da Zemin Fuarı, Addisababa – Etiyopya’da Enerji Fuarı, Taşkent – Özbekistan’da Otel Ekipmanları Fuarı, Abu Dabi – Birleşik Arap Emirlikleri’nde Kültürel Miras ve Müzecilik Fuarı, Doha – Katar’da Big Brother ve Gelinlik Fuarı düzenliyoruz. Düzenlediğimiz fuar organizasyonlarında katılımcı firmalarımıza teşvik ve düzenlemelere ilişkin danışmanlık, bilgilendirme ve takip, ulaşım, gümrük süreçleri, vize, seyahat, konaklama ve vize yardımı dahil tüm süreçlerde “anahtar teslimi” hizmet vermekteyiz. Bu açıdan uluslararası standartlarda adil bir deneyim sunduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Uzun süredir yurt içinde fuarlar düzenliyoruz. Önümüzdeki ay 36’ncısı düzenlenecek olan Beauty and Care İstanbul Uluslararası Medikal Estetik ve Anti-Aging ve Profesyonel Kozmetik Ürün ve Ekipmanları Fuarı ve 8’incisi düzenlenecek olan HERITAGE İSTANBUL bunlardan en önemlileri. bu yıl Koruma, Onarım, Arkeoloji, Müzecilik. ve Kütüphanecilik Fuarı ve Konferansı, bu yıl 28’incisi düzenlenecek olan ve Kojenerasyon Derneği ile birlikte düzenlenecek ICCI – Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ve 10’uncusu düzenlenecek Hazır Beton Fuar ve Kongresi TSF ile birlikte düzenlenen etkinlik. Bu yıl 38’incisini gerçekleştireceğimiz UNICERA – Uluslararası Seramik, Banyo, Mutfak fuarımızdır. Dikkat ettiyseniz yurt içi fuarlarımızın önemli bir kısmını sektörün en etkin STK, dernek veya federasyonu ile birlikte düzenliyoruz. SALONİST EXPO fuarımızı bu bölümün duayen kuruluşu Kuaförler Derneği ile ortaklaşa düzenleyeceğiz. SALONİST EXPO’nun da diğer fuarlarımız gibi hem katılımcıları hem de ziyaretçileri için uzun vadeli ve verimli bir ticari platform olarak dünya fuar takviminde yerini almasını umuyoruz.”

Toplantıda Kuaförler Derneği adına konuşma yapan Lider Sabit Akkaya, Kuaförler Derneği’nin kuruluşuna ve amaçlarına değinerek sözlerini şöyle sürdürdü: “1984 yılından bu yana gönül yolculuğumuz devam ederken, bu yolculukta verdiğiniz maddi ve manevi destekten dolayı sizlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Elbette bu yolculuk ilk günkü heyecan ve güçle devam ediyor. Bu süreklilikte tüm üyelerimizin, yönetim kurulu üyelerimizin ve siz markaların değerli temsilcilerinin desteği büyük değer taşıyor. Bugün özgün bir hedefe doğru yola çıkıyoruz. Yıllardır özlemini duyduğumuz, yurt dışında örneklerini gördüğümüz, ülkemizde eksikliğini hissettiğimiz ve gerçekleştirmek istediğimiz, sektörümüze özel bir buluşma platformu, özel bir fuar için buradayız. Bu heyecanı paylaşan ve gönülden destekleyen; Meslek liselerinde okuyan öğrencilerin vizyonuna katkı sağlamak amacıyla ülkenin dört bir yanından bu toplantıya gelecek olan Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir Ticaret Odaları’ndan sektör temsilcilerimize özellikle teşekkür ediyorum. .”

Toplantının son konuşmacısı Kuaförler Birliği İkinci Başkanı Emrah Kemendi oldu. Konuşmasında 24-26 Kasım 2024 tarihleri ​​arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek SALONIST EXPO’nun içeriği hakkında bilgi verdi: “TG Expo ve uluslararası fuar örneklerini paylaştığı için Cem Bey’e çok teşekkür ediyorum. Her ne kadar birbirleriyle rekabet eden işletmeler olsak da her zaman bir araya gelmeyi seven, birbirinden beslenen, birbirinden ilham alan bir meslek grubuyuz. İlham veren içerikler ve saç tasarımları kesimlerimizi besleyen değerli unsurlardır. Bu amaçla geniş kitlelerin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz üç günlük programda, tüketicilere hitap edecek gelin saçı ve makyaj trendlerinin yer alacağı ve üyelerimizin ürünlerini sergileyeceği bir ilk günü planladık. kendi eserleri. Geriye kalan iki gün boyunca farklı konularda düşündürücü paneller ve ilham verici gösteriler planladık. Bu panel ve gösterilerin markaların kendilerini yansıtacakları en heyecan verici kısımlar olduğunu biliyoruz. Fuarın son etkinliği ise derneğimiz sanat grubunun sergileyeceği özel final gösterisi olacak. Bölümümüzde geleceğin güzellik teknolojilerinden sosyal medyaya, salon tasarımlarından insan kaynaklarına ve mesleki eğitimin değerine kadar uzanan paneller, trendleri yansıtan atölyeler ve elbette vazgeçilmez olan saç defileleri ile büyük bir bütünleşme ve ilham var.

Özetle fuarın, bir araya gelmekten mutluluk duyan meslektaşlarımız için bir buluşma noktası olmasının yanı sıra, dünyadan örneklerde olduğu gibi ilham veren eserlerin sergilenmesine olanak sağlayacak ve yıllar boyu sürecek bir platform olmasını hayal ediyoruz. dünya. Bu hayalin gerçekleşmesinde sizlerin katkılarının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha vurgulamak isterim” dedi.

 

ORGANİZATÖR HAKKINDA

TG EXPO MEMLEKETLER ARASI FUARCILIK A.Ş. 2008 yılında “Think Global” mottosuyla, bölümde engin deneyime sahip profesyoneller tarafından, uluslararası standartları Türkiye’ye getirme hedefiyle kuruldu. Birçok ilke imza atarak Türk fuarcılık sektörünün gelişimine destek veren yenilikçi bir marka haline geldi. Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinin uluslararası çatı birliği olan UFI ve dünya çapındaki kongre ve uluslararası toplantılar branşında en değerli derneklerden biri olan ICCA’ya üye olan TG Expo, Ticaret Bakanlığı’ndan izin aldı. Türkiye Cumhuriyeti yurt dışı fuarların milli katılım organizasyonlarını düzenlemek ve fuarın ana organizatörü olmak. Akredite bir firmadır. 5 kıtada 35’ten fazla ülkede bireysel veya milli katılımlı organizasyonlar, yurt içi ve yurt dışında ana organizatörü olduğu fuarlar aracılığıyla Türk firmalarının yerel ve uluslararası pazarlarda ürünlerini tanıtmalarına ve ticaret hacimlerini genişletmelerine olanak sağlamaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu