Ekonomi

Selçuklu Belediyesi’nden Emlak Çevre Temizliği ve Reklam Reklam Vergisi Ödeme Hatırlatma

Konya merkez Selçuklu İlçe Belediyesi tarafından Emlak, Çevre ve Reklam Vergileri ilk taksit ödeme süresinin mesai bitiminden sonra 31 Mayıs Çarşamba günü sona ereceği hatırlatıldı.

Selçuklu Belediyesi tarafından, mükelleflerin ödemelerini 08:00-17:00 saatleri arasında Emlak Hizmeti veya e-belediye uygulamalarından hızlı bir şekilde yapabilecekleri belirtildi. Selçuklu Belediyesi, 2023 yılı Emlak, Çevre ve Reklam Vergisi ödemelerinin 31 Mayıs Çarşamba günü sona ereceğini duyurdu. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, “Emlak, Çevre ve Reklam Vergileri Mayıs ve Kasım aylarında olmak üzere 2 eşit taksit halinde ödenir. Vergi borcu olan mükelleflerin emlak, çevre koruma ve reklam reklam vergilerinin ilk taksitlerini 2018 yılına kadar ödemeleri gerekir. 31 Mayıs Çarşamba günü mesai bitiminde TC kimlik numaraları veya mükellef sicil numaraları ile Selçuklu Belediyesi hizmet binasında bulunan veznelere nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilecekler. vergilerini .selcuklu.bel.tr sitesinden kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz” denildi.

ATM ve internet üzerinden vergi ödeme kolaylığı

Vergi ödemelerinde mükelleflerin ATM ve internet bankacılığı uygulaması ile kolaylık sağladığına dikkat çekilen açıklamada; Vergi mükellefi sicil numarası ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubeleri, ATM’ler ve internet bankacılığı sistemi üzerinden vergi ödenebileceği belirtildi. Kredi kartları ile yapılan işlemlerde mükellefler, Ziraat Combo kredi kartlarına 6 taksit, diğer kredi kartlarına tek seferde vade farkı olmaksızın taksit imkanından yararlanabilecek. Açıklamada, vatandaşların sunulan hizmetlerle vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde ödeme yapabilecekleri belirtilirken, mükelleflerimizin gecikme zammına maruz kalmamaları için vergilerini belirlenen süre içinde ödemelerinin menfaatine olacağı belirtildi. Ödeme süresi içinde ödenmeyen vergiler için 6183 Sayılı Kanun uyarınca gecikme zammı uygulanacaktır. Ayrıca 7440 Sayılı Kanun çerçevesinde vergi borcu yapılandırma işlemleri Mayıs ayı sonuna kadar devam edecektir. – KONYA

habercal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu