Haber

Saadet’in yazarı Şama’dan korkutan paylaşım! ‘Erdoğan camiye ayakkabıyla girdi’ algısı için…

  • HABER7

CHP’den 6’lı koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seccadeyi ayakkabıyla çiğnediği görüntüsüne ilişkin, ” kutsal değilSavunması yetmeyince Saadet Partisi devreye girdi. SP’nin yayın organı olan Ulusal Gazete’nin editörü Ekrem ŞamaTwitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili tatsız bir paylaşım yaptı.

Ekrem Şama, Önder Erdoğan’ın camiye ayakkabıyla girdiğini ima eden fotoğraf paylaşımında, “ konuşan resimler” sözünü kullandı.

Kazakistan’daki İmam Serası Camii’nin dış avlusunun sağdan ve soldan görünümü kırpılarak, ” caminin içi gibiYansıtılan Ekrem Şama büyük tepki gördü.

Saadet Partisi’nden Ekrem Şama’nın çarpıttığı görüş, Kazakistan’ın başkenti Bişkek’te Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan Cumhuriyet Merkez İmam Serahsi Camii’nin açılış töreni 2 Eylül 2018’de.Alınmıştı.

“KARAKTERSİZ”

Kırpılan fotoğrafta Erdoğan’ı ayakkabıyla camiye girmiş gibi gösteren Ulusal Gazete’ye tepki Muharriri Şama, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Yürütme Kurulu üyesi. Engin DinçEngin Dinç’in Şama’nın algı operasyonuna karşı şu ifadeleri kullandığı ortaya çıktı:“Kontra-gazeteci algısı siyaset dışı bir karakterdir! Paylaştığı cami, Kırgızistan’da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaptırılan İmam Serası Camii’dir.

Geçen yıl Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte kurban programı kapsamında milletimizin emanetlerini vekaleten götürürken, Cumhurbaşkanımızın durduğu noktada büyükelçi ile fotoğraf çektirmiştik. Cumhurbaşkanı’nın halıya bastığı anlaşılan yer caminin avlusu. İkinci fotoğrafa caminin iç görüntüsünü ekledim.

Gazeteci beyefendi camileri daha çok ziyaret ederseniz buranın neresi olduğunu daha çok görürsünüz.”

Özür dilemedi, tehdit etti

Paylaşımını ısrarla kaldırmayan Ekrem Şama, bire bir fotoğrafını yansımalar üzerine paylaşarak tehditkar sözler sarf etti. Caminin içinde olmayan görüntüyü kırptığı için özür dilemeyen Şama, şunları söyledi: KONUŞAN RESİMLER başlığıyla paylaştığımız fotoğrafa bakıyoruz ve söylemediğimiz sözleri söylemiş gibi çarpıtan, söven, niyetli okuyuculara yetişiyoruz. zamanı geldiğinde…” söz konusu.

İşte Milliyet Gazetesi yazarı Ekrem Şama’nın algı operasyonu gerçekleştirdiği İmam Serası Camii’nin dış avlusu ve cami içinden gerçek fotoğraflar:

Cami içi:

 

 

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu