Haber

Putin: “Her şey planlandığı gibi gidiyor”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, katıldığı bir televizyon programında Rusya’nın Ukrayna’da sürdürmekte olduğu askeri harekata ilişkin yaptığı açıklamada, “Her şey Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın planına göre ilerliyor” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Ukrayna’da düzenlediği askeri operasyona ilişkin değerli açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir televizyon programında askeri harekâtın dinamiklerini olumlu değerlendiren Putin, “Dinamikler olumlu. Her şey Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı’nın planına göre gidiyor. Savaşçılarımızın da inşallah bir kez daha aynı yolda ilerlemesini temenni ediyorum.” çalışmalarının sonuçlarıyla bizi memnun edin.”

Rusya açıkladı, Ukrayna yalanladı

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan geçtiğimiz Cuma günü yapılan açıklamada, Ukrayna ordusuyla devam eden şiddetli çatışmaların ardından Donetsk’e bağlı kritik öneme sahip Soledar kentinde kontrolün ele geçirildiği bildirildi. Soledar’ın tamamen kontrol altına alınmasıyla birlikte ülkenin güneybatısındaki Bakhmut kentindeki Ukrayna birliklerinin ikmal yollarının kesileceği ve ardından Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’nin abluka altına alınacağı belirtildi.

Rusya’dan gelen kritik açıklamaya Ukrayna’dan yanıt gecikmedi. Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı Doğu Askeri Komutanlığı Sözcüsü Serhiy Cherevatyi, Rusya’nın Soledar’da kontrolü ele geçirdiği bilgisinin doğru olmadığını belirtti. Cherevatyi, “Daha fazla ayrıntı vermeyeceğiz çünkü askerlerimizin mevzilerini açıklamak istemiyoruz.” dedi. – MOSKOVA

haber-kartepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu