Teknoloji

PlayStation’ın Sesini Yaratan Müzisyen Öldü

Yaklaşık 30 yıldır hayatımızda. PlayStation’ın Logoya hepimiz aşinayız. Ancak bu logoya eşlik eden ikonik bir şey daha var. Logo her çıktığında duyduğumuz ses bu. Bu ses kolay olsa da, insanlar bir PlayStation oyununun bir fragmanda veya reklamda yer alacağını duyduklarında hemen anlarlar.

PlayStation logosu ile duyduğumuz bu ses, Japon müzisyen Tohru OkadaBestesini Ama’nın yaptığı yeni bir haber, hepimizin bildiği bu sesin yaratıcısının hayatını kaybettiğini ortaya çıkardı.

Milyonlarca insanın asla unutamayacağı bir ses yaratan Okada, 73 yaşında kalp yetmezliğinden öldü.

Moonriders kümesinin de kurucularından biri olan Okada, 14 Şubat’ta. 73 yaşında öldü . Ünlü müzisyenin ölüm haberi de Moonriders setindeki arkadaşlarının paylaştığı bir paylaşımla duyuruldu. Japon yayını Excite, ölüm nedeninin kalp yetmezliği olduğunu bildirdi.

Okada, milyonlarca kişinin hafızasında kalacak ve bilinen kültürün vazgeçilmez modülü haline gelecek PlayStation sesini geride bıraktı. PlayStation markasıyla sonsuza kadar anılacak olan bu ses, ne kadar sade olursa olsun hepimizin beynine kazınmayı başarmıştır. Efsane müzisyen, Crash Bandicoot oyunu için de bir reklam filmi çekti.

Okada’nın PlayStation için çıkardığı sesi hatırlamak isteyenler aşağıdaki görsele göz atabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu