Haber

Özgür Özel’den Abdüllatif Şener’e: ‘Merhametle ve soğukkanlılıkla izledim’

CHP Küme Lideri Özgür Özel, partiden ayrıldığını açıklayan ve seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeyen Abdüllatif Şener’e tepki gösterdi.

“Kalbim sızlayarak, kanım donarak izledim” diyen Özel, şunları söyledi:

“Şener konusunda CHP’nin Şener’in vicdanlı bir muhafazakar olduğu iddiasıyla toplumun belli kesimlerine ulaşarak CHP listelerinde kendisine yer bulduğunu söylemek gerekir.

‘SORUMLULUK DÜŞÜKSE KAÇMAZSAM’

Özel, “Aday olur musunuz?” sorusuna yanıt verdi. Sorumluluk düşerse adaylıktan kaçmayacağım” dedi. Özel’in CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun, “Grup Başkanımız o pozisyonda otururken Başkan’a karşı daha dikkatli olsunlar ya da Ekrem Bey Büyükşehir Belediye Başkanı’dır” sözlerine şu yanıtı verdi:

“Seçim sonuçları her düzeyde değerlendiriliyor. Sayın Genel Başkanımız Sayın İmamoğlu ile benim farklı değerlendirmelerimiz oldu. CHP değişimden bahsediyor. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Değişimin önünü açacağım’ sözünü söylüyor. “İşte bu noktadayız. CHP tek sektördür. Ben CHP Küme Lideri olarak, İBB’nin seçilmiş belediye başkanı olarak Sayın Ekrem İmamoğlu, Başkan olarak da sayın Genel Başkanımız olarak son derece dikkatli bir dil kullanıyorum. Kuşoğlu’nun açıklamaları kişisel uyarılardır. Bu uyarılar sayın Genel Başkanımızındır. Sevmediği bir üsluptur. Ama biz meseleyi bir yerden, tam da olması gerektiği gibi tartışıyoruz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu