Haber

Mustafakemalpaşa’da 50 yıla değer katacak projeler

BURSA (İGFA) –Bursa basınıyla bir araya gelen Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, hayat getiren pandemi başta olmak üzere iklim ve gıda krizleri, savaşlar ve deprem felaketleri nedeniyle yaşanan tüm olumsuz koşullara rağmen ilçe tarihinin en büyük yatırımlarını yaptıklarını açıkladı. dünyada durma noktasına geldi.

KOLAY OLSA HERKES YAPIRDI

Fark yaratan tarihi yatırımların tarihi sorumluluk, emek ve fedakarlıkla hayata geçirildiğine dikkat çeken Başkan Mehmet Kanar, “Çocuklarımızın geleceği için tarihi sorumluluk üstlendik. Tarihi yatırımlar yaptık. Ve birlikte tarih yazdık. Kolay olsaydı herkes yapardı. Bu hizmetler sizin eseriniz Mustafakemalpaşam” dedi.

“İŞ MUSTAFAKEMALPAŞA”

Bahane üretip durmadan çalıştıklarını belirten Kanar, “Biz de 50 Yıl hayalini 5 Yıla, gelecek 50 yıla değer katacak projelere sığdırdık. Sabrın meyvesi tatlıdır. Bugün yaşanan zorluklar ayrıcalık ve rahatlığa dönüşecek. Sizler için üstlendiğimiz bu tarihi sorumlulukta sabrınız ve desteğiniz için teşekkür ediyorum. “Tamamlandığında gelecek nesiller bu ayrıcalığı uzun yıllar yaşayacak.” söz konusu.

Kanar, “Mustafakemalpasa’yı geleceğe taşıyacak hizmetlerle buluşturduk, getirmeye de devam ediyoruz. Akıllı yatırımlarla ilçemizi kalıcı eserlerle taçlandırıyoruz. 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımızın refahı, huzuru ve mutluluğu için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bu güzel ilçemizin güzel insanlarına sözümüz var ve daha yapacak çok işimiz var. ‘Bir metrelik çalışmayı bir kilometrelik vaatlere değişmem’. Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir. “Bugüne kadar hizmet için bu yoldan dönmedik, taviz vermedik, geri adım atmadık” dedi.

Başkan Kanar, tarihinin en büyük yatırımıyla şantiyeye dönüştürdüğü Mustafakemalpaşa’yı dünya standartlarında bir altyapıya kavuşturuyor.

3 BÜYÜK PROJE BİR ARADA

İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon altyapısıyla birlikte 3 dev projeyi ilçeye tek seferde kazandıran Önder Kanar, şunları söyledi: “Altyapısı tamamlanan yollarımızda üst yapı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Konforlu ve güvenli yolculuk 0 ile başlar. kilometrelerce yol. Herkes emniyet kemerini takmalı. Mustafakemalpaşa halkımızın beklediğine değecek. Merkezden kırsala, ana yollardan ara sokaklara kadar ulaşım seferberliğini başlatıyoruz. Bütün çabamız, gayretimiz Mustafakemalpaşa içindir.” ifadelerini kullandı.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖRNEK BİR ŞEHİR

Göreve geldiği ilk andan itibaren Mustafakemalpaşa’da yarattığı gönül seferberliği ve yüreklere dokunan hizmetleriyle “Mustafakemalpaşa’da sen yokuz, hep biriz, birlikteyiz” mottosuyla çalışmalarına devam eden Lider Kanar, ihtiyaç sahipleri ile yardımseverler arasında köprü görevi görmeye devam ediyor. Hayata geçirdiği Hala Sultan Aşevi, Gıda ve Giyim Bankası ve Taziye Evi sayesinde Mustafakemalpaşa’da hiçbir vatandaş aç yatağa girmiyor, temel gıda ve giyim ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Gönüllü seferberliğinin çığ gibi büyüdüğünü ifade eden Önder Kanar, “Sadece bir gün değil, her gün ihtiyaç sahibi ailelerimize hizmet veriyoruz.” “Seninleyiz.” söz konusu.

Sosyal Belediyecilik faaliyetleriyle yerel ve ulusal basında ses getiren Biz Geldik Grubu ile Lider Kanar, merkezden kırsala kadar dokunulmamış kapı, dokunulmamış gönül bırakmıyor. “Biz Buradayız, Hizmet Evinizde” sloganıyla vatandaşlara ulaşan ekip, 5 yılda 28 bin ziyaret ve görüşme gerçekleştirdi.

HER YARATIĞIN SESİYİZ

Sessiz kalan can dostlarının sesi Önder Kanar, atıl durumdaki hayvan barınağına yeni bir soluk getirdi. Çağdaş görünümüyle hayvanseverleri ağırlayan Mustafakemalpaşa hayvan barınağında, hayvansever misafirler için Engelli Patiler Bölümü, Çocuk Oyun Alanı, Kedi Evi ve Evcil Hayvan Kafesi yer alıyor.

Şeffaf belediyeciliğe bir boyut daha kazandıran Önder Kanar, Meydan Ofis toplantılarıyla randevuları, bürokrasiyi, kapıları ve belediye binasını ortadan kaldırıyor. Dünyanın en büyük Yürütme Odası olarak bilinen Mustafakemalpaşa Adnan Menderes Meydanı’nda hemşerileriyle bir araya gelerek taleplere anında çözüm üretiyor.

Mustafakemalpaşa, her yıl 5000 öğrencinin katıldığı yaz ve kış sporları kurslarıyla tam anlamıyla sporun başkentidir. “Yeni ve yenilenen spor tarımımızla sporda marka şehir olma yolunda ilerliyoruz” diyen Önder Kanar, şöyle konuştu: “Onlarca ilde her yaştan yüzlerce lisanslı ve kayıtlı sporcuyla Mustafakemalpasa sporda altın çağını yaşıyor. şubeler.”

Her mevsim misafirlerine farklı bir görsel şölen sunan Suuçtu Şelalesi ilçenin en güzel yerleri arasında yer alıyor. Doğası kusursuz olan Suuçtu Şelalesi, Lider Kanar döneminde tabiat parkı yol genişletme çalışmaları, kent mobilyaları, yürüyüş yolları, mesire alanları ve Muradiye Sarnıç Sosyal Tesislerinde hayat buluyor. Bursa’nın en çağdaş ve özel sosyal tesisi Muradiyesarnıç Sosyal Tesisleri, lezzet ve huzur arayanların yeni buluşma noktası. Şehrin gürültüsünden uzak, yeşillikleriyle huzur veren tesiste oyun alanları, trafik eğitim parkuru ve kütüphane yer alıyor.

HEM TABİAT HEM MUSTAFAKEMALPAŞA KAZANDI

Bursa’nın güneşlenme süresi yüksek ilçelerinden Mustafakemalpaşa’nın Sünlük Mahallesi’nde 20 bin metrekare alan üzerine kurulu Güneş Enerjisi Santrali ile 12 milyon lira değerli tasarruf sağlanıyor. Türkiye, 2014 yılından bu yana güneş enerjisini en çok artıran 9. ülke olurken, Mustafakemalpaşa’da 20 bin metrekare alana kurulan Güneş Enerjisi Santrali Projesi ile Aralık ayından bu yana 644 Ton CO2 emisyonu engellendi. 2021 yılında ise 88.500 ağacın engellenmesi sağlandı.

TARIMDA DÜNYA MARKASI MUSTAFAKEMALPAŞA

“Mustafakemalpaşa’yı tarım devi yapmayı hedeflerken, dünya markası olma yolunda ilerliyoruz” diyen Önder Kanar, “Verimli topraklarımızı katma değeri yüksek alternatif ürünlerle buluşturmaya devam ediyoruz.” dedi. Arıcılığın lider merkezi olmaya hazırlanan Arı Borsası projesiyle Türkiye’de atılım yaparak sektöre canlılık getirdi. Her zaman üreticinin yanında olduklarını vurgulayan Lider Kanar, tarıma yeni bir soluk getirdi. ücretsiz toprak analizi, ata tohumu ekimi, Tıbbi Aromatik Bitkiler Uygulama Bahçesi, ücretsiz tohum takviyesi ve Koyun Hamamı projeleri.

142. YILLIK BELEDİYE TARİHİNDE BİR İLK GETİRDİ

Önder Kanar, 142. Belediye tarihinde ilk kez hizmete açtıkları Tarım Hizmetleri Müdürlüğü ile verimli toprakların her yıl katma değeri yüksek yeni çalışmalara dönüştüğünü, Sıfır Atık ile örnek çalışmalar yürüttüklerini anlattı. ve yan sanayisiyle orta vadede 10 bin kişiye istihdam sağlayacak olan İklim Değişikliği Müdürlüğü Güllüce’ye yatırım yapılacak. KOBİ Sanayi ve Lojistik Depolama Projesi ile ilçe için tarihi bir sürecin başlayacağının müjdesini verdi. Dev proje sayesinde Mustafakemalpaşa’da tarihi bir süreç başlayacak. Güllüce Kobi Sanayi ve Lojistik Depolama Projesi istihdamdan kalkınmaya lokomotif güç olacak.

1895 yılında açılan ve bugüne kadar hem şifalı hem de yemyeşil doğasıyla misafirlerini ağırlayan Tümbüldek Kaplıcaları, Türkiye’nin en değerli Termal Turizmi olup, Termal su misafirleri için güzellik ve şifa kaynağı olacak ve turizme büyük katkı sağlayacaktır. iş.

Yurt içi ve yurt dışından birçok sporcunun katıldığı Off road ve Baja turnuvalarıyla sporseverlerin uğrak yeri olan Mustafakemalpaşa ilçesi, sanatın ve sporun başkenti haline geliyor. Kültür mirası içerisinde yer alan bir bar olan Mustafakemalpaşa’da yılda 1 milyon ziyaretçiye kapılarını açıyor.

Belediyenin 142 yıllık tarihinde 5 yılda 50 yıllık hizmeti hayata geçirerek Daima Hizmet Ebedi Millet mottosuyla çıktığı yolda Mustafakemalpaşa tarihinin en büyük projelerine imza atan Önder Kanar, “Biz Doğup büyüdüğüm Mustafakemalpaşa’ya 5 yılda 50 yıllık hizmeti getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.Gençlik Merkezinden Millet Bahçesi’ne, alt yapısından üst yapısına kadar ilçemize sayısız hizmeti kazandırdık.Mustafakemalpasa gelişmeye ve gelişmeye devam edecek Yatırımlarla değişim. Mesai ne olursa olsun iş aşkıyla çalışmaya devam edeceğiz. Bursa’mız ve Mustafakemalpaşa’mız için çalışmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu