Haber

Mısır’daki El Ezher’den İsrail daveti

El Ezher’den yapılan yazılı açıklamada, uluslararası toplum ve kuruluşlardan Gazze’deki hastanelere yönelik ablukanın kaldırılması için acilen harekete geçmeleri istendi.

Açıklamada, “İsrail terör örgütünün çocuklar, kadınlar, hastalar ve yaşlılar üzerinde gücünü gösterdiği” belirtilerek şöyle devam edildi: “İşgal güçlerinin suçlarına sessiz kalmak insanlığın ve uluslararası toplumun alnında kara bir lekedir. Bu çirkin suçların sorumluluğu İsrail’in arkasında durarak veya sessiz kalarak desteklenmesindedir.” Veren herkesindir.” Onun sözleri yer aldı.

Açıklamada, hastanelere tıbbi malzeme ve yakıt girişinin engellenmesi, hizmet dışı bırakılmasına neden olunması ve sağlık konusunda “insanlık dışı abluka” uygulanması yoluyla işlenen soykırım ve savaş suçlarından dolayı uluslararası topluma İsrail’in yargılanması çağrısında bulunuldu. kurumlar.

Açıklamada, “Yaralıları kurtarmak için ön saflarda yer alan, barbar bombardımanı altında hayatta kalan ve mücadele eden Gazze’nin cesur doktorları ve sağlık çalışanlarının takdir edildiği” vurgulanarak, “Bu kahramanların, Ölümden kaçmayın, üstün fedakarlık duygularıyla örnek olun.”

esmeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu