Haber

Kayserispor: Şenol Güneş’in açıklaması sorunlu

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’in geçtiğimiz günlerde gerçekleşen basın toplantısında kullandığı ifadelere Kayserispor’dan reaksiyon geldi.

Güneş’in tabirleri için, “Yaptığı açıklama nerden bakılırsa bakılsın sorunludur” denilen açıklamada şu kelamlara yer verildi:

“Beşiktaş Kulübü Teknik Yöneticisi Sayın Şenol Güneş’in profesyonel futbolcumuz Onur Bulut’un transferi ile alakalı açıklamasını şaşkınlıkla öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Güneş, futbolcumuzun mukavelesinin devam ettiğini bilmektedir. Yaptığı açıklama nerden bakılırsa bakılsın sıkıntılıdır ve TFF talimatları başta olmak üzere hukuka terstir. Futbolcunun ayartılması dahil ve hatta daha ötesini düşünmeye mahal verecek bu tip bir yaklaşımın muhtemel olumsuz sonuçlarını sayın Şenol Güneş’in öngörmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Beşiktaş Kulübü ile yıllar öncesine dayanan âlâ alakaları de gözardı eden bu davranışın sayın Ahmet Işık Çebi tarafından dikkatli bir biçimde değerlendirilmesini ve dostluğumuza uygun olacak bir biçimde ele alınmasını bekliyoruz. Sonuç olarak bir profesyonel futbolcunun transfer sürecinin doğal olduğu TFF düzenlemelerini sayın Güneş’in dikkatine sunuyor, bu düzenlemelere uygun davranmasını beklediğimizi kendisine ifade ediyoruz.”

Yukatel Kayserispor forması giyen Onur Bulut’u transfer etmek isteyip istemediği sorulan Güneş, “Elimde Rosier gibi bir oyuncu varken o mevkiye transfer yapmayı pek düşünmem. Onur şu anda iyi bir bek ve burada olmasını hep isterim” tabirlerini kullanmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu