Haber

Ersan Şen’in televizyonunun genel yayın yönetmeni belli oldu

Akademisyen ve televizyon yorumcusu Ersan Şen’in kurduğu Ekol TV’de hazırlıklar sürüyor. 1 Ocak’ta yayına başlayacak yeni kanalda muhabirler, editörler, spikerler ve yönetim katları şekillenmeye başladı.

Kanala ilk transfer geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Temmuz ayında 3,5 yıl çalıştığı Show Haber Merkezi’nden ayrılan Aziz Akova’nın yerine Prof. Dr. Ersan Şen’in kurduğu Ekol TV’nin Haber Koordinatörü oldu.

Ekol TV, Genel Yayın Yönetmenliğini de Ciner Medya Grubu’ndan devretti.

Show TV News Ankara Temsilcisi Faruk Demirel, 6 Mayıs 2022’de Ekol TV Genel Yayın Yönetmenliği görevi için Ersan Şen ile el sıkıştı.

FARUK DEMİREL KİMDİR?

Faruk Demirel, 1970 yılında Ankara’da doğdu. Gazetecilik kariyerine 1989 yılında Türkiye Gazetesi’nde başladı. Türkiye Gazetesi’nde spor ve siyasi haber muhabiri olarak çalıştı. Tansu Çiller’in Başbakanlığı döneminde Başbakanlık Muhabiri oldu. Bu dönemde TGRT’de de görev aldı.

Daha sonra CNN TÜRK’ün kuruluşu sırasında 1998 yılı sonunda bu kanala transfer oldu. Meclis Muhabiri ve Editör olarak çalıştı. 2005 yılında kariyerine ara vererek Tarım Bakanlığı Basın Müşavirliği görevine atandı.

2006 yılında Star TV Ankara Haber Müdürü oldu. 2008 yılında Habertürk Ankara Temsilcisi oldu. Ağustos 2009’da ATV Haber Koordinatörü oldu. A Haber’in Ankara Ofisini kurdu ve ilk Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı.

2016 yılında Başbakanlık Basın Müşavirliği ekibi ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ile çalıştı.

2018 yılı başında CNN Türk Ankara Temsilci Yardımcısı oldu.

Mayıs 2018’den bu yana Haber Global Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Faruk Demirel, 18 Şubat 2020 tarihinde Haber Global Genel Yayın Yönetmeni oldu. 25 Mart 2021 tarihinde Ciner Medya Grubu’na Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olarak transfer oldu. Show TV Haber’den. Demirel, 6 Mayıs 2022’de Show TV Haber Ankara Temsilcisi olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu