Haber

Erdoğan: Gazi Mustafa Kemal ‘Köylü milletin efendisidir’ demedi mi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şair Necip Fazıl Kısakürek anısına İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “40 Yıl 40 Eser” etkinliği kapsamında “Bir Şiir Bir Hayat/Sakarya Türküsü” Dijital Sergi Açılışına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erdoğan’ın hedefi yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. “Son 13 yılda 12 seçim kaybeden birinin suçu kendinde aramak yerine seçmeni suçlaması siyaset değil psikoloji meselesidir. Bu kişi artık psikolojik bir olgudur. Milletimiz bunu sezdi ve gereğini yaptı. CHP bu şekilde siyaset yaptığı sürece bu ülkede iktidar yüzü göremez.” Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘ALLAH’ DİYENİN YASAK OLDUĞU YILLAR: Necip Fazıl, Cumhuriyet tarihimizin en acı dönemlerine tanık oldu. Bireylerin yaşadığı tüm acıları bizzat görmüş. Kültürel hegemonyaya teslim olmak yerine kalemiyle ve sözleriyle direnmeyi seçti. Kolay gitmedi, zor olanı tercih etti. Allah demenin yasak olduğu yıllarda milletimizin ruh köküne emeğiyle sahip çıkmıştır. Entelektüel cephede bileklerini bükemedikleri için daha da kibirlendiler. Necip Fazlı, kültür sanat camiamızın bugün bile esaretinden kurtulamadığı mahalle baskısına onlarca yıldır maruz kalıyor. Necip Fazıl, Türkiye merkezli niyetin vücut bulmuş haliydi.

BU GENÇİN KAPI KAPI TARAFINDAN İZLEDİĞİNİ GÖRDÜK: Bu gençlik, omuzlarında büyük bir dava taşıyan bir gençliktir. Bu gençlik milletimizin var olma ve yokluk mücadelesinde öne çıkan gençliktir. Biz bu genci Çanakkale’de gördük. 28 Şubat’ın karanlık günlerinde üniversite kapılarında baskılara direnen bu genci gördük. 15 Temmuz gecesi bu genci, FETÖ’nün canlarını kusan alçaklarının silahlarına karşı koyarken gördük. Afetzedelerimizin yardımına koşan bu genci gördük. 14 Mayıs ve 28 Mayıs öncesi bu genci kapı kapı dolaşıp seçim gecesi sandığa sahip çıkarken gördük. Şimdi bu gençliği Türk Yüzyılı’nın inşasında görüyoruz.

İLAÇ YAPISI: Necip Fazıl, CHP ideolojisini milleti yok etmeye çalışan hastalıklı bir yapı olarak gördü. Hayatımız boyunca CHP ideolojisinin milletimizin varoluşunda yarattığı tahribatı silmek için çalıştık.

CHP’NİN GÜCÜ YÜZ GÖRMEZ: Kimse bu milletin evlatlarını küçük düşürmeye cesaret edemeyecek. Aman tanrım ne diyor? “Kırsaldan aldığı oylarla Cumhurbaşkanlığını kazandı.” Partinizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal “Köylü milletin efendisidir” demedi mi? Bir yandan, diğer yandan bu tür şeyler. Artık yemiyorlar. Şimdi bu insanlar daha da ileri gidiyor. Vatandaşımızın oy tercihinden dolayı kimse parmağını kıpırdatamayacak. Ustaya göre 1950 seçimleriyle millet CHP’yi kafasına atmıştı. Tam 73 yıl sonra 14 Mayıs’ta milletimiz CHP zihniyetini başında istemediğini çok net bir şekilde ortaya koydu. 28 Mayıs’ta yarım kalan işleri tamamlayarak CHP ideolojisi sandığa atıldı. CHP’yi bir daha hiçbir güç o sandıktan çıkaramayacak. CHP genel başkanının koltuğunu korumak için attığı iftiralar bunu değiştiremez, seçim yenilgisini gizlemek için söylediği iftiralar da bunu değiştiremez. Sandıktan çıkan iradeye saygı duymak yerine, vatandaşın oylarını hala 500 liraya sattığını öne sürmek siyasi tükenmişliğin göstergesidir.

GÜÇ YÜZÜ GÖREMEZ: Son 13 yılda 12 seçim kaybeden birinin kendini suçlamak yerine seçmeni suçlaması artık siyaset değil, psikoloji meselesi. Bu kişi artık manevi bir olaydır. Milletimiz bunu sezdiği için gereğini yaptı. CHP bu şekilde siyaset yaptığı sürece bu ülkede iktidar yüzü göremez. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu