Haber

Erbakan’dan dikkat çeken Muharrem İnce yorumu: Cumhur İttifakı’nı ilk turda kazanabilir

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi Ankara’da sıcak saatler yaşanmaya devam ediyor.

MUHARREM İNCE ADAYLIKTAN ÇEKİLMEMEYE KARARLI OLDU

Muhalefetin oylarını böleceği gerekçesiyle adaylığına karşı çıktığı Memleket Partisi Genel Başkanı. Muharrem İnce, Millet İttifakı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adayı Kemal Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmeye niyetli olmadığını ifade eden Kılıçdaroğlu, dün Kılıçdaroğlu zirvesi sonrası yaptığı açıklamada, “Ben öyle bir şey demedim. … Herkes bize ateş ediyor ve biz ileri geri savaşmaya devam edeceğiz.” kullanılmış.

ERBAKAN’DAN YAYINA DÜĞME YAPAN GÜZEL YORUM

Katıldığı canlı yayında Muharrem İnce’nin tavrıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yeniden Servet Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan dikkat çekici ifadeler kullandı.

“MİLLİ İTTİFAK İÇİN CİDDİ BİR KAYIP”

Cumhur İttifakı’na katıldığını açıklayan parti genel başkanı Erbakan, “Sizce seçimlerin ikinci tura çıkma olasılığı nedir?” sorusuna, “Muharrem İnce devam edecek gibi görünüyor. Bu aslında Millet İttifakı için bir kayıptır. Muharrem İnce’nin ittifaka katılmaması da seçimin ikinci tura gitmesine, AK Parti’nin kazanmasına yol açabilir.” Cumhur İttifakı ilk turda.

“AK PARTİ’DEN İNCE’YE OY GEÇİŞİNE İNANMIYORUM”

Kendisine Millet İttifakı’ndan ciddi tepkiler geliyor. İnce, Millet İttifakı’ndan çok sayıda oy alacak ve Millet İttifakı için dezavantajlı duruma düşecektir. İnce’nin ittifaka girmemesini Cumhur İttifakı açısından daha avantajlı buluyorum. AK Parti’den İnce’ye oy geçişi olacağını düşünmüyorum” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu