Haber

Ekrem İmamoğlu: 1 yıl sonra kendini yalnız hisseden vatandaşlarımız var

Hatay Kırıkhan’da depremde hasar gören ve yeniden inşası İBB iştiraki KİPTAŞ tarafından üstlenilen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin temel atma törenine CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katıldı.

Açıklamalardan satırbaşları şöyle:

Lütfü Savaş: 5 Şubat gecesi hepimiz çok memnun bir şekilde yattık. Uzatmalarda Kasımpaşa’yı 1-0 mağlup ettik ve o gece sabaha büyük bir kabusla uyandık. Futbol takımımızdan sadece 7 kişiyi kaybettik. Sadece ekibimiz değil, sadece Hatay’da ya o sabah ya da ilerleyen günlerde gecikmeler nedeniyle 24 bine yakın insan hayatını kaybetti. İlk 3 gün gerçekten yalnızdık. 3. günden sonra gelenler oldu ama buraya en çok destek verenler İBB ve İBB çalışanları oldu. Hatay’ın her köşesinde bize destek oldular. İstanbul’un borcunu ödemek çok zor. İBB ekipleri zaman zaman bizden daha fazla çalıştı.

Ekrem İmamoğlu: 6 Şubat unutulmaması gereken bir gün. Eğer deprem bölgesindeki bir vatandaşımız bile unutulmuş hissediyorsa hepimiz utanmalıyız. Aradan 1 yıl geçmesine rağmen halkımızın deprem anında acıyı hala derinden hissettiğini görüyoruz. O derin acıyı paylaşmaya çalışıyoruz. Gerçekten unutulduklarını hisseden, devleti kendilerinden yana göremeyenler var. Buna kulak tıkamak, başka yorum yapmak hiçbir kamu yöneticisinin ya da hiç kimsenin işine gelmez. Sorgulaması gereken o koltuklarda oturan bizleriz. 6 Şubat ayından en çok ders alması gerekenler biz siyasetçiler ve bu ülkenin yöneticileriyiz. Politika: Depremde kimse ölmez Başarıya ulaşmak için yapmamız gereken bir misyondur. AFAD tarafından 6 Şubat sabahı Hatay’a atandığımız günden bu yana 16 milyon İstanbullumuz adına sorumluluğumuzu yerine getirmek için çalışmaya devam ediyoruz. Biz hiçbir zaman bir kişi ya da parti adına yapmadık ve öyle de tanımlamıyoruz.

90 bin İBB çalışanının dostluğunu aktarmak için buraya geldik. Kırıkhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını yapıyoruz. Gençlerimiz geleceğe burada hazırlanacak. Okulu en kısa sürede bitireceğiz.

Gazi Anadolu Lisesi’nin inşaatını üstlendiğimizi ve imalatını tamamlamak üzere olduğumuzu belirtmek isterim.

Hatay her zaman ayakta kalabilen insanların coğrafyasıdır. Bu bölgenin güzel insanları acıyı bala dönüştürmeyi, yaşamı yeniden inşa etmeyi, insanlığını her koşulda korumayı biliyor. Konumumuz, konumumuz ne olursa olsun Hatay’ı yaratmak, büyütmek ve tüm eksiklerini gidermek için elimizden geleni yapmak görevimizdir. Yeter ki hep birlikte düşünelim. Afet zamanlarında birlik olalım. Bunu kişisel çıkar yapmayalım.

Özgür Özel:6CŞubat ayı Türkiye Cumhuriyeti tarihinin yaşadığı en büyük acılardan biridir.

Detaylar geliyor…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu