Haber

Davutoğlu’ndan Yeni OVP’ye Tepki: ‘Kayıp Yıllarımızı Kim Dolduracak?’

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, bugün açıklanan yeni Orta Vadeli Programa ilişkin, “Kayıp yıllarımızı şimdi bize kim verecek? En son tek haneli enflasyon 2016’da gerçekleşti. OVP, ‘kayıp 10 yılın belgesi’ oldu. OVP’de 2023 enflasyonu 2021’de açıklandı. Yüzde 8 söz vermiştiniz. Bu hatalarla yüzleşmeden milletin size inanmasını nasıl bekliyorsunuz? Sayın Erdoğan, ‘Kur Korumalı Mevduat görevini yerine getirdiğinden’ bu yana ne kadar kamu fonunun olduğunu açıklayın. Şu ana kadar milletimizin cebinden yaptığınız israfın bilançosu ortaya çıkacak şekilde aktarıldı” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, bugün sosyal medya hesabından açıklanan yeni Orta Vadeli Programa tepki gösterdi. Davutoğlu şunları paylaştı:

“Şimdi bize kayıp yıllarımızı kim verecek? Orta Vadeli Programda 2014 yılında elde ettiğimiz kişi başına gelire ancak 2024 yılında, enflasyonun ise 2026 yılında tek haneli rakamlara ulaşabileceği öngörülüyordu. Son tek haneli enflasyon ise 2020 yılında gerçekleşti. OVP’ Kayıp 10 2021’de açıklanan OVP’de 2023 için yüzde 8 enflasyon sözü vermiştiniz. Bu kusurlarla yüzleşmeden milletin size nasıl inanmasını bekliyorsunuz? Sayın Erdoğan: ‘Kur Korumalı Mevduat’tan bu yana Görevini yerine getirmiştir’, bugüne kadar ne kadar kamu kaynağı aktarıldığını anlatın. Milletimizin cebinden çıkardığınız israfın bilançosu ortaya çıksın. OVP’de görülüyor ki milletten alacağınız vergiler Enflasyonun çok üzerinde olacak, kamuda tasarruf yapmayı düşünüyor musunuz?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu