Haber

Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, Gençlerin TEKNOFEST Talebini Bakan Kacır’a İletti

Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, gençlerin kentte TEKNOFEST düzenlenmesi talebini Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’a iletti.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Tütüncü, Antalya Kütüphanesi’nde gençlerle buluşarak sorularını yanıtladı.

Kentte bu yıl ikincisi düzenlenen Antalya Bilim Festivali ile ilgili görüşlerini Tütüncü’ye aktaran gençler, Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini yakından görmenin onurunu yaşadıklarını ve kente bir TEKNOFEST’in yakışacağını belirtti.

Gençlerin açıklamalarının ardından Tütüncü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile görüntülü görüşme gerçekleştirdi.

Tütüncü, toplantıda Bakan Kacır’a, “Antalya’da Türkiye’nin en büyük kütüphanelerinden birinde Akdeniz Üniversitesi öğrencisi kardeşlerimiz ile birlikteyiz. Gençlerimiz BİLİMFEST’e katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor. Gençlerimizin de sizlere soruları var. Gelecek yıl Antalya’da TEKNOFEST’e katılacağız.” Görmek istediklerini dile getirdiler. söz konusu.

“Antalya bu heyecanı hak ediyor”

Gençlere teşekkür eden Bakan Kacır, BİLİMFEST’in Antalya’nın ötesine geçen ve Türkiye’nin her yerinde etkisi olan bir etkinlik olduğunu belirtti.

Gençlerin TEKNOFEST heyecanına ortak olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirten Kacır, “TEKNOFEST’ler Türkiye’nin bilim ve teknoloji hamlesini sadece ülkemize değil tüm dünyaya taşıyan festivallerdir. 2024 TEKNOFEST şimdiden çevre illere duyuruldu. Sayın Cumhurbaşkanımız geçenlerde Eskişehir’deydi. Bu sene de TEKNOFEST yapma kararı aldılar. Bu heyecanı Eskişehir’e taşıyacağız. İnşallah önümüzdeki dönemde Antalya’da çalışmaya başladıktan sonra şehir 5 yıllık altın döneme adım atacak. İnşallah TEKNOFEST heyecanını Antalya’ya taşımanızda ben de yanınızda olacağım ve destekçiniz olacağım.” dedi.

Bakan Kacır sözlerini şöyle sürdürdü:

“Antalya bu heyecanı hak ediyor. Başlattığınız çalışmaların ve Antalya Teknopark’ta yürüttüğünüz çalışmaların önce ulusal sonra global bölgeye yükselmesine katkı sağlayacak TEKNOFEST etkinliklerini hep birlikte gerçekleştireceğiz. Heyecan ve coşku Önümüzdeki yıllarda genç kardeşlerimizden biri mutlaka TEKNOFEST’i Antalya’ya taşıyacaktır.Sizler inanıyorum ki onun liderliğinde Antalya’dan çok büyük girişimciler çıkacak.Bakanlık olarak bu süreçte yanınızda olacağız.Antalya’yı çok seviyoruz.A Antalya’yı güzel bir gelecek bekliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu