Haber

Çin’in Jiangsu Eyaletinde Uzay Sanayi Üssü İnşa Edilecek

Doğu Çin’in Jiangsu eyaleti, Suzhou şehrinde bir Airbus araştırma ve geliştirme merkezinin açılış töreni, 14 Nisan 2023. (Fotoğraf: Xinhua)

NANJING, 8 Mayıs (Xinhua) — Çin’in doğusunda ekonomik bir güç merkezi olan Jiangsu eyaleti, üç yıl içinde rekabetçi bir havacılık merkezi geliştirmeye yönelik eylem planını açıkladı.

Eyalet hükümetinin kalkınma planının bir parçası olarak, 2025 yılına kadar yıllık üretim değeri 150 milyar yuan’dan (21,7 milyar ABD Doları) fazla olan bir uzay endüstrisi geliştirme hedefi açıklandı. Söz konusu tarihe kadar 50’den fazla rekabet gücü yüksek ihtisas işletmesine, 10’dan fazla yenilikçi platforma ve 10’dan fazla havacılık sanayi üssüne ev sahipliği yapacak bir havacılık sanayi üssünün geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Plan kapsamında devlet, navigasyon cihazları ve dronların yanı sıra büyük uzay araçlarının üretimini destekleyen endüstrilere odaklanacak.

Yangtze Nehri Deltası’ndaki ekonomik bir motor olan Jiangsu, güçlü imalat sektörüyle tanınır.

Bu yılın başlarında eyalet hükümeti, işletmelerin mali ve vergisel temellerini güçlendirmeyi amaçlayan düzinelerce proaktif politika duyurdu. Hükümet, klasik endüstriyel işletmelerin teşhisine, üst düzey dönüşüme ve endüstriyel internetle bağlantılı projelerin aktif desteğine 200 milyon yuan’dan fazla ayırma sözü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu