Haber

CHP’li İlgezdi: Kadın cinayetlerinin faili, suçluyu koruyan iktidardır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, kadın cinayetlerindeki artışa dikkat çekerek, “Bütün kadın cinayetlerinin faili, suçluyu koruyan iktidardır. Son iki günde en az 4 kadın cinayeti işlendi. İstanbulSözleşmeden doğan güçtür” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi bugün yaptığı yazılı açıklamada artan kadın cinayetlerine dikkat çekti.

“KADIN KATLİAMLARININ SORUMLUSU BU REJİMDİR”

İlgezdi, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu verilerine göre 2022 yılında en az 381 kadın cinayetinin işlendiğini hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Kadınları yaşamdan koparan karanlık tablonun kodları, her geçen gün artan şiddet karşısında ‘Kadına yönelik şiddet azaldı’ diye açıklama yapabilen iktidarın pervasız tavrında saklı. Üzerinde davranır

“BÜTÜN KADIN CİNAYETLERİNİN ŞAHİSİ YANLIŞI KORUYAN GÜÇTÜR”

İlgezdi, en temel hak olan yaşam hakkının iktidar tarafından yok sayıldığını savunarak, “İktidar ve onun yönettiği devlet kurumları görevlerini yapmıyor. Sıralı saldırıda hayatını kaybeden Ayşe Tuba Arslan’ı unutmayın. Eskişehir’deki eski eşi, 23 kez savcılığa gitti ‘beni koru’ dedi. Her seferinde savcılık onu geri gönderdi. Bütün kadın cinayetlerinin faili, suçluyu koruyan devlettir” söz konusu.

“SON İKİ GÜNDE EN AZ 4 KADIN CİNAYETİ İŞLENDİ”

İlgezdi, “Son iki günde Adana, Malatya, İzmir ve İstanbul’da kadın cinayeti haberleri yüreğimizi dağladı. Son iki günde en az 4 kadın öldürüldü. İstanbul’dan çıkan güçtür. Bir gecede kongre” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

aziziye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu