Haber

Cezayir’de Yaz Aylarında 623 Kişi Trafik Kazalarında Hayatını Kaybediyor

Cezayir’de yaz sezonunun başından bu yana meydana gelen 1466 trafik kazasında 623 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Cezayir devlet radyosunun haberine göre, Jandarma Komutanlığı Bilgi ve Trafik Uyum Birimi Başkanı Binbaşı Semir Buşahit, yaz sezonunda ülke genelinde meydana gelen trafik kazalarına ilişkin açıklama yaptı.

Buşahit, hazirandan bu yana ülke genelinde 1466 trafik kazasının meydana geldiğini, kazalarda 623 kişinin hayatını kaybettiğini, 2 bin 736 kişinin de yaralandığını bildirdi.

Kazaların büyük bölümünün ana yol aksları hizasında kaydedildiğini kaydeden Buşahit, trafik kazalarının yüzde 50’den fazlasının karayollarında yaşandığını ve büyük bir kısmının yolcu ve yük taşıyan araçlardan kaynaklandığını söyledi.

Cezayir, altyapı sorunları nedeniyle artan trafik kazalarıyla baş etmeye çalışıyor. Cezayir Sivil Savunma Başkanlığı’nın verilerine göre 2022 yılında ülke genelinde 1805 kişinin ölümüne, 73 binden fazla kişinin de yaralanmasına neden olan 59 bin trafik kazası kayıtlara geçti.

pozantiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu