Haber

Çanakkale’de yeni hizmet binaları ve okul sosyal tesisleri ihalesi yapılacak

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Masraf, Lapseki ve Çan ilçelerinde yeni hizmet binaları ve okul sosyal tesisleri için ihale yapılacağını belirtti.

Gider, yaptığı yazılı açıklamada, Çan’daki Fen Lisesi’nin ihtiyaç duyduğu yeni hizmet binasıyla önceliğin eğitim kalitesinin ve sosyal imkanların artırılması olduğunu belirtti.

Fen Lisesi’nde 24 derslikli yeni okul binasının yanı sıra 200 kişilik öğrenci yurdu ve sporSalonun yapılacağını hatırlatan Ayhan Sarfiyat, şöyle konuştu:

“Başta Çanakkale olmak üzere Türkiye’nin her yerinden belli bir başarı kriterini geçmiş öğrencilerin eğitim alacağı alanların tüm gereksinimleri karşılaması bizim için önemlidir. Kafeteryadan bilgisayar sınıfına, dershaneden bilgisayar sınıfına kadar her türlü teknik altyapı. Laboratuvarlara kütüphane, son teknolojiye göre kurulacaktır.Ayrıca aynı zamanda yatılı okul olan Çan Fen Lisesi’ndeki sosyal tesislerin de ihtiyaçları karşılaması gerekmektedir.Bu bağlamda spor salonunun yanı sıra bir de okul binası bulunmaktadır. Proje kapsamında 3.800 metrekarelik bahçe ve halı saha da yer alacak. Öğrencilerimiz her imkana ulaşarak rahat bir ortamda eğitimlerine devam edebilecekler.”

Lapseki’de yeni ilçe emniyet müdürlüğü binasının inşaatı için aralık ayında ihaleye çıkılacağını vurgulayan Sarfiyat, bu binanın yerden iki kat yüksekte inşa edileceğini ve gelişen ilçenin ihtiyacını karşılayacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu