Haber

Boyun Çetesi durmuyor: İş yeri tarayıp ölüm fermanı yayınladılar

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, neredeyse her gün Türkiye’de bir çetenin çökertildiğini açıklıyor. Ancak ‘icraat’larına devam eden çeteler, silahı saldırı ve tehdit gibi suçlarını sosyal medya hesaplarından paylaşıp rakiplerine gözdağı vermeye devam ediyor.

EMNİYET: SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

22 Mayıs’ta İtalya’da yakalanan çete lideri Barış Boyun’a yakın sosyal medya hesaplarından son günlerde yapılan paylaşımlarda, Kocaeli Darıca’da Altunlar Kuyumculuk dükkanlarına yapılan silahlı saldırıların videoları paylaşıldı. Şüphelilerin paylaştığı videoda yer alan görüntülere göre gece yarısı motosikletle Altunlar Kuyumculuk’a giden saldırganlar iş yerine 6-7 el ateş etti. Şüpheliler, saldırıyı Barış Boyun’a çalıştığı ileri sürülen B.K. isimli kişi adına gerçekleştirdiklerini belirtti. Gazete Duvar’a bilgi veren emniyet kaynakları saldırıya ilişkin soruşturmanın sürdüğünü söyledi.

ARADIKLARI KİŞİYİ İHBAR EDENE PARA ÖDÜLÜ VERİYORLAR

Altunlar Kuyumculuk’un sahibi F.A.’yı muhbirlik ile suçlayan B.K., F.A.’ya selam veren herkese saldırı gerçekleştireceğini açıkça paylaşıyor. Şüpheliler Barış Boyun’a bağlılıklarını gösteren paylaşımlarda bulunurken vücutlarına da “Barış isteyen Boyun eğecek. BB” yazılı dövmeler yaptırıyor.

B.K. ile F.A. arasındaki husumetin kaynağının Gürcistan’da başladığı öğrenilirken, paylaşılan mesajlarda F.A.’nın polis koruması altına girdiği ileri sürüdü ve paylaşımda konum olarak Darıca Polis Karakolu’nun adresi etiketlendi.

Çete üyeleri ayrıca, F.A.’yı bulanlara para ödülü vaadinde de bulundu. F.A.’ya ait BMW marka aracın plakasının da paylaşıldığı mesajda “Gri punto, BMW, Mercedes marka araç gören kim yer bildirir, konum atarsa para ödülü vardır” ifadeleri kullanıldı.

SİLAHLI, MASKELİ POZ

Emniyet kaynakları soruşturmanın devam ettiğini bildirirken, sosyal medyada B.K.’nin AK-47 otomatik tüfekli, yüzü kapalı fotoğrafları paylaşılmaya devam ediyor. Yapılan her paylaşımda ise Barış Boyun yazıları da dikkat çekiyor. Öte yandan aynı hesaplardan Barış Boyun’un tüm dostlarına ve kardeşlerine selam gönderdiği, İtalya’dan Türkiye’ye iadesinin yapılmayacağı da ileri sürülüyor.

NE OLMUŞTU?

Hakkında ‘organize suç örgütü kurmak’, ‘cinayet amaçlı silahlı çete kurmak’, ‘yaralama’, ‘yasadışı silah ve patlayıcı bulundurmak’, ‘silah kaçakçılığı’, ‘uyuşturucu kaçakçılığı’, ‘cinayet ve yasadışı göç’ suçlamaları olan Barış Boyun, 22 Mayıs’ta İtalya’da gözaltına alınmıştı. İtalya’nın Viterbo kentinde yakalandı. Boyun’la birlikte 16’sı Türk 2’si İtalyan olmak üzere toplam 19 kişi hakkında işlem yapılmıştı. İtalya’da daha önce 2 kez ev hapsine alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Boyun’un Türkiye’de 56 ayrı suç kaydı bulunuyor.

Barış Boyun’un İtalya’da yakalandığını duyuran İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, hangi büyüklükte olursa olsun, hangi ülkeye kaçmış olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız.” ifadelerini kullanmıştı.

mecitozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu