Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,37 artışla 5.212,58 puandan başladı.

Dünkü işlemlerde 5.057,53 – 5.222,55 puan arasında hareket eden endeks, günü %3,76 artışla 5.193,3 puanda kapattı. BİST 100’ün olumlu açılmasının ardından ilk süreçlerin kısmi alımlarla devam ettiği görülüyor.

Borsa İstanbul açılışında öne çıkan segmentlerin ortasında %1’in üzerine çıktı inşa etmek, telekomünikasyonve teknolojioradaydı. Kimyasal, petrol ve plastikŞube güne yarım puanlık düşüşle başladı.

Bankalargüne hafif başlamak HoldingEndekse dahil olan hisse senetleri açılışta ortalama %0,5 değer kazandı.

Günün ilk dakikalarında BİST 100 endeksine dahil olan hisse senetleri ortada GESAN, TUPRS, PETKMen çok yükselen hisseler oldu. sasaBugün güne %5 bandında düşüşle başlarken 100’den çok gerileyen pay BIST oldu. Akabinde %4,5 geriledi. MAVİ) ve %3 bandında bir azalma SMRTGve HECT’lergelmek.

Borsa İstanbul genelinde Ziraat Bankası ile anlaşma imzalayan Plastickart, güne tavan fiyatla başladı. UZERB, BALAT, ÖZSUBve OTTOve hisseleri tavan fiyattan işlemlere başlayarak ilk sırayı aldı.

KONTROL, QNBFB, KERVNÖte yandan Borsa İstanbul’da güne en yüksek düşüşle başlayan diğer hisse senetleri ise diğer hisse senetleri oldu.

Dış piyasalarda Asya endeksleri sabah saatlerinde karışık hareketler sergiledi. ABD endeksleri dün günü pozitif kapattı. Nasdak%1.26, S&P 500%1,43 ve Dow Jones %1,58 maliyet kazandı. Avrupa ve ABD vadeli endeksleri günün ilk saatlerinde hafif pozitif seyretti.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu