Yaşam

Azerbaycanlı Sunucu Beşirli’ye araba hediyesi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından birçok ülkeden en anlamlı yardım Azerbaycan’da yaşayan Server Beşirli’den geldi.

Aracına yüklediği yardım malzemelerini Bakü’ye götürmek için yola çıkan Server Beşirli’nin çekilen fotoğrafı gündem oldu.

Topladığı yardım malzemelerini Bakü’deki uyum merkezine teslim eden sunucu Beşirli, daha sonra kuzenleriyle Adıyaman’a geldi.

Bölgede yardım malzemeleri dağıtan Beşirli, depremzedelerin acılarına ortak oluyor.

“Bunu araba için yapmadım”

Adıyaman’da depremzedelere yardım etmekten gurur duyduğunu belirten Beşirli, şu ifadeleri kullandı:

Sosyal medyada gördüm ve kardeş ülke için elimden gelenin en iyisini yapmak istedim. Eşyaları Bakü’deki toplama merkezine götürmek için arabama yükledim. Arabamla 3 kez yardım malzemesi götürdüm. Orada iş adamı Hüseyin Bey ile tanıştık. Ben de Türkiye’ye gelmek istediğimi söyledim. Bizi buraya gönderdiğiniz için teşekkürler. Burada da elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Burada erzak dağıtıyoruz, çadır kuruyoruz, gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Neyse ki, bir iş adamı hediye olarak bir araba verdi. Bunu otomobil için yapmadım, kardeş ülke için yaptım. Teşekkürler Tanrı seni kutsasın. Eski arabamı seviyorum. Satmayı düşünmüyorum, istiyorlar. Bu benim özel arabam. Kardeş sembolü oldu. İkram ediyorum, müzeye koyuyorum ama satmıyorum.

kale-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu